Odpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ! - Propozycje nowych Akcji Specjalnych
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, o 00:58 
COO

Catchphrase: Eat, Sleep, Win the Title, Repeat
Undisputed Champion: 2
World Champion: 8
International Champion: 3
TV Champion: 2
Tag Team Champion: 3
MITB Winner: 2
Jeśli macie jakieś pomysły na nowe akcje specjalne (lub zmianę aktualnych) wpisujcie je w tym temacie żebyśmy mogli przedyskutować wszystkie "za" i "przeciw".

Tytuł: Re: ! - Propozycje nowych Akcji Specjalnych
PostNapisane: 25 września 2012, o 09:06 
Head Booker

Catchphrase: When your nightmare comes to life.
TV Champion: 1
Tag Team Champion: 5
Żeby zachęcić ludzi do tworzenia Tag Teamów oraz przeróżnych stajni,mam kilka pomysłów na akcje specjalne.Oto moje propozycje:

1.Przywrócenie akcji ASSISTANT w zmienionej formie

Opis
Możesz zostać "pomocnikiem" dowolnego gracza w meczu.
Jako "asystant" rozpraszasz uwagę przeciwnika gracza,któremu pomagasz oraz dopingujesz i zachęcasz widzów do dopingowania gracza,któremu pomagasz.

Efekt
W zależności od tego ile osób asystuje przy danym graczu,jeśli jedna to Match Bonus wynosi !0% pkt pomocnika,jeżeli dwie to Match Bonus wynosi 5% pkt od każdego z dwójki pomocników,jeśli trzy osoby to Match Bonus wynosi +2 pkt od każdego pomocnika,jeśli powyżej 3 osób to za każdego pomocnika dostaje się po 1 pkt.

2.Usunięcie akcji FAIR PLAY-według mnie ta akcja jest zbyt ogólnikowa.Wystarczy że są akcje REFEREE,SECURITY.

3.Dodanie akcji NO CHAIR

Opis
Dostajesz zapewnienie od GM że podczas twojej walki na arenie nie będzie żadnych krzeseł ani żadnych przedmiotów,które przeciwnik mógłby wykorzystać w celu ataku przeciwko tobie

Efekt
Blokuje akcję CHAIR SHOT

4.Akcja SECURITY powinna więcej EXP kosztować w końcu wynajęcie ochroniarzy nie jest tanie :)

To na razie wszystko co mam do przedstawienia :)

PostNapisane: 25 września 2012, o 09:11 
User

Catchphrase: ...and that's the bottom line...
World Champion: 1 raz
International Champion: 1 raz
Tag Team Champion: 1 raz
Wodnik napisał(a):
2.Usunięcie akcji FAIR PLAY-według mnie ta akcja jest zbyt ogólnikowa.Wystarczy że są akcje REFEREE,SECURITY.

Moim zdaniem powinna zostać, bo to nie jest to samo co Referee czy Security. Żadna z tych akcji nie chroni np przed Momentum czy EXP. Powinna jednak nastąpić pewna modyfikacja - akcja FAIR PLAY chroni tylko gracza (drużynę), który ją zagrywa.

PostNapisane: 25 września 2012, o 10:05 
Head Booker

VercynG napisał(a):
Wodnik napisał(a):

Moim zdaniem powinna zostać, bo to nie jest to samo co Referee czy Security. Żadna z tych akcji nie chroni np przed Momentum czy EXP. Powinna jednak nastąpić pewna modyfikacja - akcja FAIR PLAY chroni tylko gracza (drużynę), który ją zagrywa.

To może akcja FAIR PLAY powinna tylko chronić przed MOMENTUM,UNDERDOG oraz EXP MATCH ?

PostNapisane: 25 września 2012, o 10:34 
User

Wodnik napisał(a):
To może akcja FAIR PLAY powinna tylko chronić przed MOMENTUM,UNDERDOG oraz EXP MATCH ?

Bez sensu - FAIR PLAY to FAIR PLAY, a nie fair play z wyjątkami. Jeżeli jakiś gracz zagram fair play i poświęci swoje 10 pkt to niech go to chroni przed wszystkim, ale tylko jego.

PostNapisane: 25 września 2012, o 11:25 
COO

Wodnik napisał(a):
Żeby zachęcić ludzi do tworzenia Tag Teamów oraz przeróżnych stajni

Tag teamów jest już sporo, żeby tylko jeszcze ludzie chcieli w nich faktycznie występować.
Wprowadziłem pewną zasadę, która mam nadzieje zwiększy liczbę meczów TT.

Co do akcji ASSISTANT to proponowałbym żeby każdy "pomocnik" dodawał Match Bonus 4 graczowi, któremu pomaga.
Wtedy stajnia miałaby sens bo np. 3 graczy dawałoby +12 RP a to już można odczuć w punktacji.
Wprowadzając to mamy blokujące FAIR PLAY, które powinno zostać ale tak jak napisał Vercyn powinno chronić tylko gracza/tag team, który ją zagrywa.

NO CHAIR - nie ma sensu robić kolejnej akcji broniącej przed CHAIR SHOT - jest przecież REFEREE.
Co do akcji CHAIR SHOT to w moim odczuciu jest nadużywana. Mamy krzesła w co trzecim meczu na gali a to zdecydowanie za dużo.
CHAIR SHOT powinien być używnay w wyjątkowych sytuacjach.
Myślałem o tym żeby EXP MATCH podnieść na +10 a CHAIR SHOT na +16 ale wtedy każdy CHAIR SHOT zagrany na gracza z REFEREE to DQ bez względu na wynik.
Używałoby się go wtedy rzadziej a nie jak do tej pory (jeden tydzień EXP MATCH, drugi tydzień CHAIR SHOT i tak na okrągło).

SECURITY - już zmieniłem. Broni teraz tylko przed MESSAGE i BACKSTAGE ASSAULT.
Zostawiłbym 2expy za nią bo BACKSTAGE ASSAULT używa się tylko w feudach (których mamy tyle że ho-ho) więc jedyną akcję którą może zablokować jest MESSAGE - ten jest wart 4 pkt i nie zawsze będzie skuteczny więc nie widzę powodu podnosić ceny za SECURITY.

PostNapisane: 25 września 2012, o 11:36 
Head Booker

kakmic napisał(a):
Co do akcji ASSISTANT to proponowałbym żeby każdy "pomocnik" dodawał Match Bonus 4 graczowi, któremu pomaga.
Wtedy stajnia miałaby sens bo np. 3 graczy dawałoby +12 RP a to już można odczuć w punktacji.

Nie za bardzo rozumiem twoją myśl,mógłbyś ją bardziej rozwinąć ?

PostNapisane: 25 września 2012, o 11:43 
COO

Wodnik napisał(a):
Nie za bardzo rozumiem twoją myśl,mógłbyś ją bardziej rozwinąć ?

Akcja ASSISTANT:
Możesz zostać "pomocnikiem" wybranego gracza w jego meczu.
Dodajesz jemu Match Bonus +4.
(Większa ilość "pomocników", np.3 to +12 dla gracza, któremu pomagają)

Problem jednak jest taki że mamy INTERFERENCE a nie chciałbym żeby były po 2 akcje z podobnym efektem. Wtedy będziemy mieć sytuację jaką obecnie mamy z EXP MATCH/CHAIR SHOT.

PostNapisane: 25 września 2012, o 11:51 
User

Ja bym zrobił taki podział - na 3 główne grupy z których nie można zagrać wspólnych akcji - dodające, odejmujące i ochronne. Oczywiście wszystko jest do przedyskutowania i rozważenia.

Obrazek

PostNapisane: 25 września 2012, o 12:40 
COO

Moim zdaniem:

PUSH - nie podoba mi się :)
Jeśli tak jak pisałeś, nie można wykonywać innych akcji to się nie sprawdzi.
Problem z PUSHem obecnie jest taki że każdy wydaje EXPy na bierząco bo chce być jak najszybciej i jak najwyżej w Rankingu.
Jeśli popatrzycie na stare gale na Revo to mieliśmy sytuacje gdzie z 12 graczy w rosterze 3 było cały czas na PUSHu.
Mała wskazówka dla graczy: wiem że fajnie być mistrzem i być w main event po miesiącu ale spróbujcie się "poświęcić" i nie używajcie akcji przez 5/6 gal.
Okaże się że EXPy przybywają szybko i będziecie na wyciągnięcie ręki on PUSHU, który da Wam +8 Match Bonus w 10 kolejnych galach.
Do tego można zagrywać inne akcje dodające pkt. np. EXP MATCH.
Jeśli już wypadałoby coś zmienić to przywrócić starą cenę za PUSH = 80 exp.

CHAMPION PROTECTION - 6exp to zdecydowanie za dużo. MITB można wygrać raz w roku i raz w roku można ją wykorzystać.
Jeśli będzie kosztować 6expów żaden mistrz jej nie zagra bo jest za droga.
Obecne 2 expy to nie tak dużo ale i tak nie podejrzewam żeby ktokolwiek to wykorzystał.
Dodałem tą akcję tylko dla samego momentu, w którym będziemy opisywać jak jeden zagrał MITB i miał więcej pkt. a drugi w tym czasie zagrał PROTECTION.

EXP MATCH - jak już pisałem zastanawiam się nad podniesieniem do +10 i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.

MOMENTUM - 20 to DUŻO za dużo. Średnia "passa" graczy w Revo to 2 zwycięstwa, po których przychodzi porażka.
Trzecie zwycięstwo daje już jakiś powód do użycia MOMENTUM a czwarte aż się o to prosi.
Przy cenie 20, jedyny moment na użycie tej akcji byłby po 5tym zwycięstwie co jest nie lada wyczynem.
Na palcach jednej ręki można policzyć graczy, którzy mieli taką passę od początku istnienia Revo.

CHAIR SHOT - logicznym jest że użycie krzesła nie "dodaje Tobie siły" ale "osłabia" przeciwnika.
Myślałem nad tą zmianą już jakiś czas temu ale mamy tutaj problem.
Co się stanie z akcją CHAIR SHOT w meczach z większą liczbą graczy?
Na czyjej głowie, oh przepraszam - zabronione, na czyich plecach "wyląduje" krzesło?
Na graczu, który zebrał najwięcej punktów? Co jeśli będzie Fatal-4-Way i będzie więcej CHAIR SHOTÓW? Który zaliczyć pierwszy, na kim ląduje?
Ktoś kto będzie podliczał ( :) ) będzie musiał spędzić 2 godziny nad analizowaniem tej akcji.
Cena za CHAIR SHOT zdecydwoanie za niska - przecież EXP MATCH będzie miało taką samą cenę i tak jak pisałem wcześniej - mamy za dużo CHAIR SHOTów.

AKCJE OBRONNE - ceny za wysokie. Nie możemy akcjom obronnym dawać za dużych cen bo nikt ich nie będzie używać.
Kiedyś mieliśmy tylko REFA, który bronił wszystko ale kosztował 8 i nikt go nie używał bo gracze woleli atakować i mieć dodane punkty niż bronić się za tyle samo exp i liczyć że może ktoś zagra na nich atak a może nie.

SECURITY - broniło przed INTERFERENCE ale "gryzło się" z REFEREE.
Zostawiłbym SECURITY chroniące przed BACKSTAGE ASSAULT i SENDING A MESSAGE. Tak jak pisałem - ta pierwsza akcja pojawia się rzadko (feudy) a druga jest tania (4 expy) i aż tak często jej się nie używa.

REFEREE - mój pomysł podałem wcześniej. REF łapie automatycznie DQ każdego kto zagrywa CHAIR SHOT. Wtedy możnaby rozważać podniesienie ceny do 4 exp.

FAIR PLAY - podoba mi się pomysł z chronieniem tylko gracza/tag teamu, który zagrywa akcję FAIR PLAY ale nie podoba mi się możliwość dodawania przez nich punktów. FAIR PLAY to FAIR PLAY - nikt mi nie zaszkodzi ale ja sobie też nie mogę pomóc.
Jedyne Match Bonus, które by się tutaj zaliczały to PUSH, który jest akcją "z wyższej półki" oraz SPECIAL GUEST REFEREE.

PostNapisane: 25 września 2012, o 13:46 
REVO User

Catchphrase: Best in the World !
Undisputed Champion: 1
World Champion: 4
International Champion: 2
Co do ASSISTANT z tabeli,którą podał VercynG,zdecydowanie wolę wersję tej akcji którą podał Kakmic.

PostNapisane: 10 lutego 2013, o 03:44 
COO

I co? Nikt nie ma pomysłów na nowe akcje?
Do panelu przydałoby się wprowadzić sprawdzone rzeczy więc rzucajcie pomysłami (nawet jeśli są to tylko sugestie, które można później roziwnąć) żeby był czas to przetestować.

Żeby nie było to zaczne sam. Ostatnio w Aktualizacji Zasad gry podałem nową zasadę dla tag teamów, którą przed chwilą wycofałem.
Cytuj:
Dla tag teamów wprowadzamy specjalny match bonus, który dana drużyna otrzyma za "zgranie".
Im więcej meczów dany tag team rozegra w przeciągu ostatnich 10 gal tym większy match bonus otrzyma.
7 meczów +4 (każdy gracz po +2)
8 meczów +8 (każdy gracz po +4)
9 meczów +12 (każdy gracz po +6)
10 meczów +16 (każdy gracz po +8)

Na początku wydwało mi się to dobrym pomysłem - nagrodzenie graczy tworzących tag team za ich długoterminową współpracę w drużynie. Później jednak dotarło do mnie że team, który "zgra się" na kolejnych 10 galach będzie miał zbyt dużą przewagę przeciwko nowym tag teamom i może to zniechęcić do zakładania nowych drużyn (i tak jest ich jak na lekarstwo).
Zasadę tą zamienimy na Akcje Specjalną, czyli:
Tag team, który rozegra daną liczbę meczów (min. 7) w ciągu ostatnich 10 gal będzie mógł wykorzystać akcje tag teamową COOPERATION.
Zagranie tej akcji doda graczom wyżej wymienioną liczbę punktów w danym meczu.
Po zagraniu akcji "zgranie" teamu spada na zero (tak jak ma to miejsce z MOMENTUM) i trzeba będzie zbierać od nowa.

PostNapisane: 10 lutego 2013, o 09:57 
REVO User

Catchphrase: Randal is here.
King of the Ring: 1
Może jakaś akcja typu, wyzwanie kogoś do walki , tylko tyle że nie jak już jest o pas, tylko w normalnej singlowej walce.

PostNapisane: 10 lutego 2013, o 13:13 
REVO User

Catchphrase: Why So Serious ?
World Champion: 1
International Champion: 1
Była już taka akcja Challenge ale została usunięta . Moim zdaniem powinna wrócuć :D

PostNapisane: 10 lutego 2013, o 16:25 
COO

CHALLENGE wróci. Jeszcze tylko nie wiem czy jako akcja czy opcja dostępna raz na jakiś czas (np. raz na 4 gale).
CHALLENGE z akcji działał tak że można było wyzwać innego gracza bez jego wiedzy i na danej gali odbywał się mecz.
Skoro jest to CHALLENGE to raczej wyzwany powinien mieć prawo zdecydować czy chce podjąć wyzwanie czy nie.

PostNapisane: 12 lutego 2013, o 23:19 
REVO User

Catchphrase: Randal is here.
King of the Ring: 1
No to na takiej zasadzie na przykład : Pan X wyzywa pana Y . Wpisuje CHALLENGE Y. Na następnej gali w typach pan Y daje odpowiedz, CHALLENGE X +/- , CHALLENGE +/- , albo nic i wtedy walka się nie odbywa.

PostNapisane: 13 lutego 2013, o 08:15 
Head Booker

A nie byłoby prościej tak ? CHALLENGE nazwa gracza i osoba wyzwana odpowiada na backu czy przyjmuje wyzwanie czy nie ? Wtedy walka byłaby na następnej gali.

PostNapisane: 13 lutego 2013, o 08:18 
REVO User

Catchphrase: It's real! It's damn real!
Undisputed Champion: 1
World Champion: 2
Tag Team Champion: 2
MITB Winner: 1
Dokładnie tak to miałoby wyglądać.

PostNapisane: 17 lutego 2013, o 17:40 
REVO User

Catchphrase: #GrandSlamChampionship #BlalightGSC
World Champion: 1
International Champion: 4
Tag Team Champion: 1
Ja myślałem o akcji typu "Manager". Chętni zawodnicy by mieli swoich pomocników, którzy by blokowali akcje "Interfence" oraz "Message", lub jeśli nie było tej akcji, rozprasza sędziego. Jeśli np będzie walka "x/w M vs y" i zawodnik "x" użyje Chair Shot, a w walkę na korzyść "y" zainterweniują zawodnicy, to manager, pomoże tylko przy jednej. W takich przypadkach blokuje, ataki z zewnątrz. Akcja by kosztowała 2 pkt exp. Niestety Kakmic nie chce się zgodzić żeby to była akcja podobna do "Tag Team" czyli używana co tydzień, tak więc co drugi tydzień.

Wpadł mi do głowy jeszcze koncept, żeby dodać akcje feudu, ale nie mam dokładnie ukierunkowanych myśli na ten temat. Zawodnik po jej użyciu wbiegałby na arenę podczas walki przeciwnika, i przez dłuższy czas by rozpraszał. Wtedy akcje typu "Chair Shot" "Interfence" by mogły zadziałać. Nazwy niestety nie wymyśliłem, ale jest czas. :)

PostNapisane: 17 lutego 2013, o 21:33 
COO

Już pisałem Tobie ale napisze też to tutaj żeby każdy wiedział dlaczego się nie zgadzam.
W przypadku takiej akcji, Manager jest też zawodnikiem. Chcesz mi powiedzieć że podczas jednego tygodnia gracze z TT będą na wzajem dla siebie managerami?
Gdzie tu jakakolwiek logika?
Wiem do czego zmierzasz. Potrzebujesz akcji, dzięki której Michcio będzie blokować wszystkie ataki zagrane przeciwko Tobie. Najlepiej żeby można było ją wykonywać co tydzień i żeby kosztowała 2 expy.
:lol:

Odpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona