Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przebudowa dywizji
PostNapisane: 6 lutego 2014, o 04:45 
COO

Catchphrase: Eat, Sleep, Win the Title, Repeat
Undisputed Champion: 2
World Champion: 8
International Champion: 3
TV Champion: 2
Tag Team Champion: 3
MITB Winner: 2
Siedziałem w panelu i przerabiałem dywizje i statusy graczy.
Doszedłem do wniosku że możnaby tutaj sporo zmienić żeby podnieść atrakcyjność gry tak więc do rzeczy.
Obecnie mamy 3 dywizje z czego jedną główną i 2 podrzędne reprezentujący ten sam "poziom".
W nowym systemie każda dywizja miałaby inny poziom i tak pierwsza dywizja to Main Event, druga to Mid-card a trzecia Low-card.
W Main Event wrzuciłbym 8 graczy. Trzech więcej niż obecnie ale jestem przekonany że mogłoby to zmusić do feudów pomiędzy graczami Main Eventu bo tych wogóle nie ma na tym szczeblu.
Patrząc na poprzednie rankingi możemy dostrzec że jest sporo graczy w dywizjach IC i US, którzy mają więcej punktów niż gracze z Main Eventu i walczą o pasy mid-cardowe.
Gracze ci punktami są np. w pierwszej piątce i moim zdaniem nie powinni zabierać szans na title-shoty pasów mid-cardowych prawdziwym mid-carderom.
W tej dywizji zmieściłoby się 10 graczy.
Trzecią dywizją składającą się z pozostałych graczy byłaby dywizja Low-carderów, którzy (UWAGA) otrzymaliby własny tytuł o który by rywalizowali!

Zmiany te, tak jak napisałem pozwoliłyby zwiększyć atrakcyjność gry - gracze z main eventu częściej by ze sobą feudowali żeby przebić się do meczu o tytuł, gracze z low-cardu nie musieliby co tydzień wchodzić na forum z nastawieniem "ciekawe o ile punktów dziś przegrałem".
Drugą bardzo ważną sprawą w konekście rozwoju gry jest to że taki system dużo łatwiej "zaprogramować". Chodzi mi o to że w przyszłości będę chciał zrobić możliwość tworzenia nowych rosetrów/federacji i ten system nie jest tak skomplikowany jak ten, który mamy obecnie.
Nie wyobrażam sobie skryptu, który musiałbym napisać dla federacji z 2 mid-cardowymi tytułami bo przecież w innych federacjach może być, np 12 graczy a 3 tytuły dla tylu to jednak za dużo. Taki skrypt musiałby zawierać ogromną ilość rozwiązań dla poszczególnych sytuacji, których zwyczajnie nie mogę przewidzieć.

Jak zwykle czekam na wasze opinie, co myślicie o nowym podziale dywizji?

Tytuł: Re: Przebudowa dywizji
PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:29 
REVO User

Catchphrase: Randal is here.
International Champion: 2
TV Champion: 1
King of the Ring: 1
Jestem jak najbardziej za tym :) , oczywiście, zmiany w tych dywizjach odbywałby się jak zawsze po PPV? Jeżeli tak to jestem za,ale niech też inni się wypowiedzą :)

PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:44 
REVO User

Catchphrase: It's real! It's damn real!
Undisputed Champion: 1
World Champion: 2
Tag Team Champion: 2
MITB Winner: 1
Mi to różnicy zbyt wielkiej nie robi :)

PostNapisane: 6 lutego 2014, o 22:59 
Head Booker

Catchphrase: Opportunity awaits...
TV Champion: 2
Tag Team Champion: 4
HB VercynG napisał(a):
Mi to różnicy zbyt wielkiej nie robi :)

Ciekawe dlaczego? ;)

Jako stały low/mid-carder uważam, że pomysł jest naprawdę dobry.

Zachowana będzie wtedy równowaga między sytuacją "low-carder nie może wygrać tytułu mid-cardowego" a sytuacją "za dużo pasów mistrzowskich na taką ilość graczy, Panie COO!"

PostNapisane: 7 lutego 2014, o 18:53 
User

Tag Team Champion: 1
Na minus:

- większy tłok w Main Evencie. Powiesz, że to dobrze (więcej feudów, zacięta walka itd). Ja jednak uważam, że skoro gracz ostatnie 10 gal typował tak dobrze, by być w samej czołówce, nie powinienem spotykać dodatkowego utrudnienia w postaci trudniejszego dopchania się do shota. Wielokrotnie porównujesz RWF do WWE. Ilu zawodników walczy o WWE WHC Title? Nawet dodając feudy-zapychacze najlepszych gwiazd, prawdziwych Main Eventerów jest właśnie około 5.

- niedocenienie midcardu. To, że są pośrodku, wynika z mniej więcej równego stosunku wygranych i przegranych. Mimo to musieliby się oni tłoczyć w kilkunastu w kolejce do pasa, a tymczasem lowcarderzy (bądź co bądź najmniej zasługujący na pas) wygraliby z 4 walki a sześć przegrali (czyli więcej walk przegranych) i już mieliby shota. Według mnie tworzenie pasa dla low cardu jest bez sensu. Aby wygrać nawet US/IC trzeba mieć z 42-45 RP, co oznacza więcej wygranych niż porażek - tymczasem lowcarderzy przegrywaliby, a mimo to zdobywali shoty.

Na plus:

- bardziej wyrównana walka o shoty. Z drugiej strony można to zakwalifikować do minusów, gdyż w Main Evencie jest wystarczająco trudu, by utrzymać się w dywizji, gdyby dodać jeszcze kłopoty przy walce o shota...
Jeśli chodzi o midcard - tu też byłby kłopot. Wbrew pozorom do okrojonej dywizji też nie byłoby tak łatwo się dopchać, a gdyby dorzucić do tego tylko jeden pas midcardowy na tak dużą federację...
Pas lowcardowy byłby błyskotką znaczącą ni mniej, ni więcej tylko "byłem słaby, nie dopchałem się do midcardu, to chociaż wziąłem pas dla jobberów. Była to moja trzecia wygrana z dziesięciu ostatnich gal"...

Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]