Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akcja MOMENTUM
PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:04 
COO

Catchphrase: Eat, Sleep, Win the Title, Repeat
Undisputed Champion: 2
World Champion: 8
International Champion: 3
TV Champion: 2
Tag Team Champion: 3
MITB Winner: 2
Widzę że temat o akcji MOMENTUM wzbudził spore zainteresowanie na czacie więc przenoszę go tutaj.

kakmic napisał(a):
Co do samej akcji momentum to właśnie wczoraj pisałem Vercynowi że nie podoba mi się ona i jeśli do momentu ukońcenia aktualizacji panelu nie wymyślę jej lepszej wersji to akcja ta zostanie usunięta całkowicie."

Zacznijmy od podstaw. Nie możecie patrzeć na moje propozycje zmian zasad czy akcji tylko na podstawie tego jak teraz wyglądają i jakie "korzyści zabieram" graczom, którzy na tych zasadach / akcjach korzystają najczęściej.
Trzeba się zastanowić czy owa zasada czy akcja jest na tyle sprawiedliwa że nie będą z niej korzystać gracze, którzy owej dodatkowej pomocy nie potrzebują.
A z akcją MOMENTUM jest dokładnie tak jak ze starym systemem przyznawania EXPów - akcja ta POMAGA lepszym.
Tłumaczyłem wtedy że głównym wyznacznikiem osiągnięć gracza są punkty RP, które przybliżają do meczów o tytuły. Dlaczego, gracze którzy typują lepiej mają mieć jakiekolwiek DODATKOWE ułatwienia?
Zakładając że akcji MOMENTUM nie było i chcę ją wprowadzić teraz - robię akcję która POMAGA lepszym!
Zakładając że kiedyś wymyśliłem i wporwadziłem akcję CHAMPION POWER - akcję którą może użyć gracz, który kiedyś był mistrzem i dodaje ona +4 MB za każdy zdobyty tytuł w każdym meczu. Czy gdybym teraz chciał tą akcję wycofać to też byście się burzyli że KARAM dobrych graczy?
Gracz, który dobrze typuje NIE POTRZBUJE ułatwień!

Każda zasada czy akcja była wymyślona w "dobrej wierze" jednak z czasem podczas "testów" wychodzą błędy czy niedopatrzenia, które należałoby poprawić.
Tak jak kiedyś akcja MOMENTUM wydawała mi się dobrym pomysłem, tak teraz kiedy już widziałem jaki ma potencjał wiem że ten pomysł nie był wcale dobry.
Nie podoba mi się akcja MOMENTUM bo tak jak w przypadku starego systemu przyznawania EXPów pomaga lepszym i gdyby tej akcji nie było od początku nic by się nie stało. Nie jest ona fundamentalnym elementem gry, bez którego Revo nie moze istnieć.

VercynG napisał(a):
kakmic ale czy wina dobrego gracza jest to, ze slaby typuje takich zawodnikow jak lesnar, batista czy taker, czyli nie mysli co robi? to tak, jakbys w szkole karal dobrego ucznia z powodu tego, ze siedziacy z nim slaby uczen sobie nie radzi

Vercyn, wyobraź sobie sytuację:
Dobry uczeń, który otrzymywał same dobre oceny (osiem piątek pod rząd) napisał jedną pracę bardzo słabo (nie chciało mu się, nie miał czasu się dobrze przygotować, nie zna za bardzo tematu) i należy mu się ocena 2. Dzięu temu że miał passę dobrych ocen (przypomnijmy: osiem 5 pod rząd!) otrzymuje za tą pracę ocenę 4 - taką samą jak uczeńsłabszy, który postarał się i wkuwał całą noc.
Tak właśnie można przedstawić akcję MOMENTUM.
Kelley napisał(a):
o ile zmiany EXP rozumiem, RP dla TT tez, to wycofanie Momentum nie ma sensu
popatrz doRankingu. Ilu userow moze grac te akcje? Kto ma tyle wygranych, ze nie bedzie to tylko strata EXP?

Kelley, skoro rozumiesz zmiany EXP to powinieneś zrozumieć moją niechęć do akcji MOMENTUM.
filip13w1 napisał(a):
Dla wyrwnania szans można by było wprowadzić akcje Underdog która działała by jak momentum lecz jej moc uzależniona by była od serii porażek.

Właśnie. Niezly pomysł. Gdybyśmy wprowadzili akcję UNDERDOG albo RENAISSANCE (pozdro Randal) i dodawali słabym graczom jakieś RP za przegrane mecze mogłoby to zrównoważyć akcję MOMENTUM, która pomaga lepszym.
Ale w sumie wtedy ci przeciętni nie będą mieć akcji dla siebie bo oni nie wygrają 3 meczów z rzędu ale też nie przegrają.
To może tym średnim też wprowadzimy akcję EQUAL - jeśli 4 ostatnie mecze gracza to 2 wygrane i 2 porażki to wtedy może ją zagrać i doda mu 12MB?
VercynG napisał(a):
seria porażek dodająca punkty? jaki sens?

A jaki jest sens dodawania punktów w meczach graczom tylko na podstawie tego że wygrali kilka ostatnich?
I nie pisz mi proszę że to jest nagroda dla dobrych bo nagrodą dla dorbych są punkty RP, które otrzymają za mecze, awans do main eventu i walka o najważniejszy pas w federacji.

Tytuł: Re: Akcja MOMENTUM
PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:25 
REVO User

Catchphrase: Randal is here.
International Champion: 2
TV Champion: 1
King of the Ring: 1
Jeżeli ta akcja jest niedopracowana i się spory o akcje to najlepiej zrobiłbym sondę i dał pytanie czy akcja momentum ma zostać czy ma zniknąć ;) .. ja osobiście z tej akcji nie korzystałem ani razu chyba :) proponuję ankietę/sondę :)?

PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:30 
REVO User
Jako, że poniekąd zacząłem tę rozmowę, to napisze co uważam bez przeczytania opinii innych.

Wg mnie akcja powinna zostać. Osobiście tę akcję odbieralem jako przyjemny motyw tej gry. Bardziej widziałem ją w sytuacji, że po dobrej passie (kilku wygranych) meczach możesz ja uzyc w walce o pas, w końcu masz dobry okres, wiec poniekąd zasluzylo się na taki bonus.

Jednak idac dalej, uważam, że powinna zostać w obecnej formulce, czyli "momentum mozna użyć tylko raz podczas zwycięskiej serii". Vercyn poniekąd ma rację, bo rzeczywiście po tym jak Schoop zagrał tę akcję po tam 8 zwycięstwach, to jeśli wygrywali by jeszcze 8 kolejnych czy wiecej to byliby poszkodowani nie mogąc już zagrać momentum. Jednak mi się w tej akcji właśnie to podobało, że zagranie jej trzeba było przemyśleć, bo grając ją w meczu o #1 contendera, nie można by już użyć jej w walce o pas, czy tak jak obecna sytuacja TDfA ( była inna ) jednak jak dla mnie skoro już postanowili wcześniej wykorzystać to, ze sa na fali, to już później niech grają bez tej akcji.

Kończąc, krótko napiszę, ze wg mnie akcja powinna zostać jednak dokładnie z jej obecnym opisem.

PostNapisane: 6 lutego 2014, o 19:42 
REVO User

Catchphrase: It's real! It's damn real!
Undisputed Champion: 1
World Champion: 2
International Champion: 2
Tag Team Champion: 2
MITB Winner: 1
kakmic, choćbyś chciał, to i tak nie wyrównasz poziomu typowania graczy lepszych i słabszych. Musiałbyś dać do wyboru tylko tych zawodników z WWE, którzy punktują na galach. Bo przecież stawianie na Lesnara, Batistę, Undertakera czy innego takiego, że nagle pojawi się na tygodniówce i jeszcze stoczy walkę to raczej nie jest objaw pomyłki, a głupoty. To gracz musi przemyśleć co typuje. Ile razy z Schoopem graliśmy i potrafiliśmy wygrać bez używania akcji.

Po drugie - możesz zatypować zajebiście - na 130 pkt i być drugi w tabeli, a okaże się, że Twój przeciwnik jest pierwszy w tabeli, bo ma 131 pkt. Czy dalej uważasz, że za dobre typowanie (bo przecież jest 2 na 28 zawodników) punkty RP to nagroda (w tym wypadku przegrał, chociaż miał drugi wynik gali). Z kolei zawodnik gdzieś w końcówce tabeli zgarnie 6 RP, bo jego przeciwnik był ostatni. To raczej nie jest sprawiedliwość ;) Przypomnij sobie ile razy byłeś drugi i przegrałeś, bo przeciwnika miałeś właśnie tego jedynego, który najlepiej zatypował? No chyba nie powiesz mi, że to 2 RP to dla Ciebie była nagroda?

A co do akcji momentum - powinna zostać i to tak, jak do tej pory była zagrywana.

PostNapisane: 6 lutego 2014, o 21:15 
COO

Zgodzę się z The Prototypem w jednej kwestii - powinna być akcja dla meczów mistrzowskich, w których mistrz prezentował się lepiej od pretendenta w ostatnich meczach. Mam na nią pomysł jak i na wiele innych, które mogłyby wprowadzić odrobinę "życia" w meczach na Revo. Teraz priorytetem jednak jest aktualizacja panelu więc na nowe akcje musicie poczekać.

Widzisz Vercyn, mi nie chodzi o "wyrównanie poziomu", bo tak jak napisałeś są gracze, którzy nie dojdą do tego że Lesnar na tygodniówkach nie walczy (choćbyśmy powtarzali to przy każdej dyskusji dotyczącej zasad / akcji). Mi chodzi o "wyrównanie szans" a to zupełnie coś innego.
Nie powiesz mi chyba że akcja MOMENTUM nie pomaga lepszym? A skoro pomaga lepszym to tworzy jeszcze większą różnicę między graczami. Różnicę, którą próbuję zatrzeć.
Co do wygrywania meczów bez akcji - właśnie o to mi chodzi - dobrzy gracze nie potrzebują potężnych akcji bo potrafią wygrywać swoje mecze i bez nich.

Przegrywanie z wysokimi wynikami.
System układania kart na galę ma na celu wprowadzić nieco rzeczywistości do naszej federacji. Dlatego gracze, którzy typują dobrze walczą między sobą a ci słabsi walczą między sobą.
Jak niby mielibyśmy układać mecze? Losowo? Było coś podobnego w przeszłości i się nie sprawdziło (pierwszy z ostatnim, drugi z przedostatnim, itp...).
Owszem zdażyło mi się przegrywać z wysokimi wynikami nie raz ale czy kiedykolwiek rzutowało to na moją pozycję w rankingu? Nie, zawsze, mimo porażek byłem wysoko i miałem swoje title shoty!
Ranking liczy się za ostatnich 10 meczów i nie wiadomo jakiego pecha musiałbyś mieć żeby po tych 10 galach znaleść się w rankingu na miejscu, które nie odpowiada Twojej aktualnej dyspozycji.
Oczywiście istnieje pewny element przypadkowości ale jest on naprawdę minimalny.
Porównaj sobie Klasyfikację Roczną według EXPów z tym jak wygląda zazwyczaj ranking: kakmic, Skipper, VercynG, xadlon, barciu...
W dłuższej perspektywie czasu Twoje osiągnięcia punktowe na galach przełożą się na Twoją pozycję w Rankingu.

To co napisałeś o graczu przegrywającym z wysokim wynikiem i kogoś typującego słabo wygrywającego swój mecz - przecież to też przemawia przeciwko akcji MOMENTUM.
Czy ma to logikę kiedy przegram 3 mecze z rzędu typując drugi wynik gali a ktoś inny wygra 3 mecze z rzędu z przedostatnim wynikiem?
Dlaczego wtedy nie mogę użyć MOMENTUM, przecież typuję dobrze i pewnie z takimi wynikami wygram Wrestlera Miesiąca. Dziwne to trochę że Wrestler Miesiąca nie ma żadnego Momentum, czyż nie?

Tak więc, jeśli jakikolwiek MOMENTUM powinien istnieć, miałoby to sens tylko wtedy, kiedy mogłoby się z niego korzystać w meczach mistrzowskich i napewno nie na obecnych zasadach ostatnich wygranych meczów.

Zbyt wielką wagę przywiązujecie do tego jak wygląda Revo obecnie i każdą zmianę traktujecie jakbyśmy mieli zmieniać prawa fizyki.
Sa rzeczy, które się na Revo sprawdzają ale są też takie, które wymagają zmian i akcja MOMENTUM jest jedną z tych rzeczy.

PostNapisane: 7 lutego 2014, o 20:27 
User

Tag Team Champion: 1
Według mnie akcja jest dobra taka jak teraz (według mnie jest to najlepsza akcja specjalna). Można by jednak przywrócić zasadę "seria zwycięstw - jedno Momentum".

Wiąże się z tym pewien problem - zagrałem Momentum kiedy można było ją grać kilka razy podczas serii zwycięstw. Czy mógłbym zagrać ją jeszcze raz teraz lub za tydzień (z MB za zwycięstwa liczone od zagrania akcji jeszcze przed RR)?

PostNapisane: 7 lutego 2014, o 23:51 
COO

Kelley napisał(a):
Według mnie akcja jest dobra taka jak teraz (według mnie jest to najlepsza akcja specjalna).

Według mnie najlepsze akcje zostaną dopiero wprowadzone.

Podaje 2 kolejne minusy akcji MOMENTUM:

1. Rodzaje meczów w których ma być zaliczana.
Liczymy Momentum dla meczów 1-1, 3-threat, fatal-4-way ale już np. Royal Rumble nie?
Z tego co pamiętam w MITB też nie zaliczaliśmy MOMENTUM.
Revo ma być miejscem gdzie każdy może "wejść do gry" bez potrzeby studiowania godzinami zasad i zagłębiania się w tajniki. Im prościej coś można przedstawić - tym lepiej.

2. Sytuacja, w której po 3 zwycięstwach gracz zagrywa Momentum i jeśli wygra ten mecz już ma zaliczone pierwsze zwycięstwo do nowej serii.
Nie powinno być tak że skoro już chcecie nagradzać graczy wygrywających mecze to nie dość że dajemy im akcję mocniejszą niż pozostali gracze to mogą ją wykorzystać do budowania kolejnego Momentum.
Akcje decydujące na wynik meczu powinny być takie same dla wszystkich graczy.
Oczywiście takie akcje jak CHAMPIONSHIP CHALLENGE - gdzie kilka zwycięstw z rzędu i wyższa pozycja w rankingu daje title shota zagrywającemu są jak najbardziej na miejscu bo przecież gra polega na zdobywaniu tytułów a te powinni zdobywać najlepsi gracze.

Jak na razie w dyskusji jako jedyny podałem wady (i to spore) tej akcji a jedynymi argumentami, które przedstawiliście "za" Momentum są:
The Prototype - "przyjemny motyw tej gry",
Kelley - "najlepsza akcja specjalna",
VercynG (nawet nie starał się skontrować moich argumentów) - "powinna zostać i to tak, jak do tej pory była zagrywana".

Aż dziw bierze że na niektóre rzeczy nie możecie popatrzeć obiektywnie i kierujecie się własnymi interesami. Odnośnie akcji wypowiedziały się osoby, które w ostatnim czasie typują dobrze i oczywiście starają się bronić akcji, która może im pomóc częściej niż pozostałym graczom.
Skoro już tak chcecie akcję MOMENTUM to może wprowadzić dla równowagi następującą zasadę:
- jeśli gracz przegra mecz w którym zagrał akcję MOMENTUM, w kolejnych X meczach (X - oznacza liczbę meczów wygranych pod rząd podczas zbierania Momentum) zostanie mu odjęte dokładnie tyle MB ile miał dodane w przegranym meczu.
Np. Gracz wygrywając 4 mecze otrzyma +24MB za zagranie akcji Momentum.
Jeśli przegra ten mecz to przez następne 4 mecze będzie miał odejmowane -24MB.

PostNapisane: 10 lutego 2014, o 18:49 
REVO User
Ja chciałem jeszcze dopisać, że według mnie to akcja powinna być, jednak tak, że można ją zagrać tylko raz podczas zwycieskiej serii, żeby gracze starali się jednak użyć ją w ważnym meczu, każdy adekwatnie do swoich aspiracji,

Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]