Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Money in the Bank 2015
PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 00:38 
COO

Catchphrase: Eat, Sleep, Win the Title, Repeat
Undisputed Champion: 2
World Champion: 8
International Champion: 3
TV Champion: 2
Tag Team Champion: 3
MITB Winner: 2
No więc po koleji...

System kwalifikacji do MITB napisałem Michciowi jeszcze przed rozpoczęciem Raw. Nie zgłosił sprzeciwu więc uznałem że nie jest zły i postanowiłem go zastosować.

kamil001 napisał(a):
dwóch Main Eventerów (ja i Michcio) walczą o walizkę o pas midcardowy, a dwóch midcardów walczy o walizkę o pas RHC

Owszem, jesteś w main event (jeszcze) ale nawet gdybym liczył RP a nie pkt na czysto nie załapałbyś się do meczu. Jak miałbym niby przydzielić zawodników? 5 main eventerów + 1 z mid-cardu? Nie powiesz mi chyba że Twoim kosztem jeden z trzech mid-carderów, którzy mają więcej RP od Ciebie nie załapałby się do meczu MITB tylko dlatego że tydzień temu udało Ci się otrzymać status Main Eventer?
W rankingu po Week 22, czyli tego, którego brałem pod uwagę decydując o karcie MITB miałeś 8-10 miejsce pod względem liczby RP (razem z Ennio i Manqiem) więc tylko jeden z was załapałby się i to tylko do kwalifikacji.
Skoro już mowa o Main Evencie to popatrz obiektywnie na swoje wyniki za ostatnie 10 gal:
zajmowane miejsce (pkt na czysto!)/liczba typujących
14/18
6-7/18
11/17
16/17
12/15
14/18
5/16
8/16
11-13/16
14-15/17
Z 10 gal zaledwie 3 razy byłeś w górnej połówce tabelki a zwróć uwagę na to jak często jesteś pod koniec stawki panie Main Eventerze...
To jest doskonały przykład tego co mówiłem o zakładaniu TT - nawet osoba słabo typująca ma szansę na zebranie wystarczającej liczby RPów żeby otrzymać shota na pas mid-cardowy. Tak, powtórzę to jeszcze raz: OSOBA SŁABO TYPUJĄCA! Nie oszukujmy się Kamilu, ostatnie 10 gal zwyczajnie typujesz słabo.
Jesteś 10 w punktacji na czysto po 10 galach tracąc do 9-tego miejsca aż 80 pkt!!! Natomiast 9-ty Michcio ma 60pkt mniej niż lider klasyfikacji!
Jak sam widzisz między Tobą a 9-tym miejscem jest PRZEPAŚĆ i tylko dzięki temu że jesteś w TT udaje Ci się ciułać RPy.

Jeśli już ktokowliek mógłby się skarżyć z wykorzystanego systemu na MITB to powinien to być Michcio.

kamil001 napisał(a):
pod uwagę bierzemy punkty zdobyte w ciągu ostatnich 10 gal - WHAT?! A dlaczego nie bierzemy pod uwagę RANKINGU, który po to został stworzony?
niech mi ktoś teraz powie na ch*j nam ranking skoro nie kierujemy się nim przy tworzeniu karty na PPV

Ranking mamy po to żeby dzięki niemu wyłaniać kolejnych pretendentów po tytuły i jak się niektórym wydaje NIE jest on w 100% sprawiedliwy i nie jest to pierwszy raz kiedy o tym wspominam. Przecież możliwe jest otrzymanie 2RP za mecz typując drugi wynik gali i otrzymanie 6RP typując przedostatni. Pozwala on jednak na pewien element przypadku i możliwość awansu słabszych graczy oraz możliwość spadku tych lepszych.
Punkty zdobyte na czysto są dużo lepszym wymiernikiem "formy". Gracz, który typuje dobrze a niefortunnie trafia w meczach na graczy typujących lepiej w dalszym ciągu w tej klasyfikacji będzie zajmował wysokie miejsce, podczas gdy w rankingu z RP jego wyniki mogą być słabe.
Nie raz wspominałem o tym jaki mam stosunek do RWC. Tytuł ten ma być wyjątkowy i zdobywany wyłącznie przez najlepszych z jak najmniejszym elementem przypadku.
Kontrakt MITB niemal gwarantuje zdobycie tego tytułu więc nie widzę powodu dla, którego mielibyśmy do meczu o walizkę włączać graczy słabo typujących.
Najważniejszą jednak sprawą, która spowodowała że wybrałem wariant z pkt za ostatnie 10 gal a nie ranking jest fakt że gracze TT fizycznie nie mogą zdobyć tyle RP co gracze singlowi i w ten sposób mają mniejsze szanse na występ w takim meczu.
Gracz singlowy wygrywając 10 meczów otrzyma 60RP a gracz tt tylko 50. Nie wspominając o fakcie że gracz singlowy musi pokonać jednego przeciwnika a gracz TT musi typować lepiej niż 3 graczy biorących udział w meczu.
Od kilku miesięcy siedzę w tej piep**ej dywizji TT żeby jakoś to ciągnąć podczas gdy reszta (z małymi wyjątkami) samolubnie tłucze się o najcenniejsze trofeum na Revo.
Nie po to wymyślam jakieś Revo Challenge i losowe TT żeby wszyscy walczyli w karierach singlowych. W każdy możliwy sposób chcę zachęcić graczy do zakładania drużyn a ograniczając graczom TT występ w meczu MITB raczej tego nie zrobię.
W Royal Rumble braliśmy pod uwagę pkt na czysto za ostatnie 6 miesięcy - dlaczego wtedy nie protestowałeś i nie chciałeś brać pod uwagę rankingu?

kamil001 napisał(a):
dawać gierobaka do walki o RWC, bo ostatnio dobrze mu szło

Chłopak zatypował zaledwie 3 razy więc za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi. Przypomnę że nie bierzemy pod uwagę ostatnich 3 ale ostatnie 10 gal.

kamil001 napisał(a):
Ten pomysł by nagle olać ranking jest krzywdzący dla zbyt wielu osób.

Jedyną osobą, która czuje się "skrzywdzona" jesteś Ty Kamilu a tak jak pisałem najwięcej żalu do wylania w tej sprawie powinien mieć Michcio.
Tłumaczyłem też już Twoją pozycję w rankingu więc nie będę się powtarzał. Przypomnę tylko że nawet jeśli brałbym pod uwagę ranking to nie byłoby to na zasadzie "najpierw main event a później reszta" tylko na zasadzie liczby RP a tych masz tyle że starcza Ci na 8-10 miejsce.

Podsumowując.
Podczas ustalania MITB wziąłęm pod uwagę pkt na czysto, gdyż w tym przypadku zarówno gracze singlowi jak i drużynowi mają równe szanse. Ranking Points promują graczy singlowych a od długiego czasu staram się żeby dywizja TT była pełnoprawną częścią gry a nie kulawym dodatkiem, który każdy olewa.
W najlbiższym czasie możecie spodziewać się dodatkowych akcji specjalnych, które będą promować graczy zaliczających Revo Challenge (a tym samym występujących w drużynach) a wtedy możecie się żalić jacy to jesteście skrzywdzeni i jak wam robię na złość.

Tytuł: Re: Money in the Bank 2015
PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 09:11 
Head Booker

Catchphrase: When your nightmare comes to life.
TV Champion: 1
Tag Team Champion: 5
Nie ma sensu pisać tego na SB, jeśli powstał odpowiedni temat do tego.
Jako osoba próbująca stworzyć system oceniania walk przyznam, że Pkt. na czysto są najlepszym i najsprawiedliwszym wyznacznikiem formy i wyklucza to słabo typujących graczy.

Sherkan napisał(a):
"W Royal Rumble braliśmy pod uwagę pkt na czysto za ostatnie 6 miesięcy " - ze zlej strony kakmic spojrzales - dlaczego teraz bierzemy 10ost gal zamiast ostatnie 6miesiecy? napisales:

Sherkan napisał(a):
na RR patrzylismy na ostatnie pol roku, a wygrana RR to mecz o pas RWC na WM, na MiTB patrzymy na 10ost gal, a wygrana MiTB to walka o dowolny pas w dowolnym czasie - cos sie nie zgadza chyba co?

Może dlatego, że Mitb match nie jest tak prestiżowym pojedynkiem jak Royal Rumble? Porównywanie tych dwóch pojedynków jest dla mnie śmieszne. Wygraną w Mitb jest walizka, dzięki której możesz wygrać pas a za wygranie RR Matchu trafia się do Main Eventu największej gali w roku, WrestleManii.
Po drugie wydaje mi się, że kakmkic wybrał 10 ostatnich gal ze względu na to, aby nowi gracze też mieli szansę powalczyć o walizkę z kontraktem.

kakmic napisał(a):
Od kilku miesięcy siedzę w tej piep**ej dywizji TT żeby jakoś to ciągnąć podczas gdy reszta (z małymi wyjątkami) samolubnie tłucze się o najcenniejsze trofeum na Revo.

kakmic napisał(a):
A tak na marginesie - uspokujcie już się z tymi tt bo zaraz będzie trzeba zamykać dywizję mid-cardową i zlikwidować tytuły singlowe

Serio? :lol:

PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 13:20 
COO

Sherkan napisał(a):
"W Royal Rumble braliśmy pod uwagę pkt na czysto za ostatnie 6 miesięcy " - ze zlej strony kakmic spojrzales - dlaczego teraz bierzemy 10ost gal zamiast ostatnie 6miesiecy? napisales:

"Nie raz wspominałem o tym jaki mam stosunek do RWC. Tytuł ten ma być wyjątkowy i zdobywany wyłącznie przez najlepszych z jak najmniejszym elementem przypadku." - czyli ktos kto przyfarcil na ostatnich 10galach ma walczyc o mitb od kogos kto spisywal sie dobrze przez pol roku czy nawet dluzej

i tu jak spojrzymy diabel pogrzebany - kakbar mial dluga przerwe w tym roku i by nie awansowal do walki; a kakmic tez zanotowal wpadke i nietypowal raz i by nieawansowal do walki :)

proba przepchania multikonta jakim jest kakbar to juz wogole zenada - on nie zasluguje by walczyc o walizke midowa a co juz mowic o glowna

patrzac na pkt na czysto z roku 2015 to o walizke powinni walczyc bez kwal: ja skipper michcio i mianieq

zas walczyc o pozostale miejsca o walizke glowna to: ennio kamil wodnik i niestety kakmic

i przykladowo takie sklady wygladaja duzo sprawiedliwiej niz patrzenie na 10ostatnich farciarzy

na RR patrzylismy na ostatnie pol roku, a wygrana RR to mecz o pas RWC na WM, na MiTB patrzymy na 10ost gal, a wygrana MiTB to walka o dowolny pas w dowolnym czasie - cos sie nie zgadza chyba co?

jak dla mnie mozemy patrzec i na rok 2015, mozemy patrzec na ostatnie pol roku czy ostatnie 9 miesiecy, a mozemy i policzyc pkt na czysto od jednego mitb do obecnego, ale 10ost gal to smiech na sali

z czego oczywiscie wiadomo ze na RR walczyli wszyscy - ale neizmienia to faktu ze osoba z bonusowymi pkt wygrala i dzieki owym bonusowym pkt wygrala - dlaczego ktos kto przyfarcil na ostatnich 10galach ma zabierac miejsca tym ktorzy dobrze walczyli przez dluzszy okres czasu?

PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 13:20 
COO

Blalight napisał(a):
O ile ja sam byłem na początku sceptycznie nastawiony do idei punktów na czysto z ostatnich 10 gal to teraz jakoś się przekonałem. I jestem w stanie zrozumieć rozgoryczenie Kamila, skoro jest w ME no to znaczy, że miał tego "fuksa" czy coś. No ale jak sam wspomniałes @Kamilu, Kakmic stworzył to. I wyszło naprawdę zajebiście. Od ilu lat istnieje REVO? Ja jestem tutaj już. O boshe. Jestem tu strasznie długo. 3 lata najmniej. Nawet ponad 3 bo jeszcze na starej stronie byłem. I do tej pory to jest największy problem tutaj. Ciężko mi powiedzieć, że kakmic zrobił źle, bo to on jest tutaj szefem, więc mógł bez żadnych oporów zrobić to co chciał. Dlatego myślę że znalezienie konsensusu w tej sprawie będzie inne. Przy takich galach jak RR czy MiTB czy cokolwiek takiego, jak ktoś będzie miał pomysł niech wysyła do kakmica albo Michcia. Jak będzie lepszy od tego co oni planowali jestem przekonany wręcz, że ten pomysł zostanie użyty. Wkurza mnie teraz to, że wszyscy mówią, że kakmic jest taki zły teraz. Jakby był dalej Vercyn i on by to ogłosił to byście zrobili na niego nagonkę a to forum by było tak bardzo podzielone, że szok. Tak więc reasumując. Pomysły kierujcie do pana Czerwonego i pana Jasno-Niebieskiego. To tyle z mojej wypowiedzi. Jeśli ktoś się nie zgadza, NIE zapraszam do dyskusji bo nie będę dyskutować.

PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 13:21 
COO

MichcioPL napisał(a):
Osobiście, nie sądze, aby użycie tabelki z punktami "na czysto" z 10 ostanich gal bylo krzywdzące. To one są tak naprawdę wyznacznikami, tego jak ktoś sobie radzi na REVO. Pamiętajcie, że 6 RP za wygrany pojedynek może zdobyć także ktoś, kto będzie miał drugi najniższy wynik, tylko dlatego, że jego przecwinik miał ten najniższy i vice versa (drugi najwyższy wynik, a przegrywa i ma 2 RP). Wedlug mnie, to te pojedynki kwalifikacyjne są niepotrzebne (wygrywa "słabszy", bo akurat lepiej zatypował jedną galę), ale to już inna śpiewka. I widzicie też, przy okazji, że nie mam swojego interesu w wygłoszeniu tej opinii, bo to właśnie Ranking mnie faworyzuje bardziej niż "10 ostatnich gal".

PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 13:31 
COO

Wodnik napisał(a):
kakmic napisał(a):

kakmic napisał(a):
A tak na marginesie - uspokujcie już się z tymi tt bo zaraz będzie trzeba zamykać dywizję mid-cardową i zlikwidować tytuły singlowe

Serio? :lol:

Jakby ktoś jeszcze nie skumał to ta wypowiedź z czatu była żartem.
Chodzi o sytuację. Przez pół roku mamy 2 TT a tu nagle pojawiają się 2 kolejne.
Dobrobyt.

PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 17:03 
REVO User

Catchphrase: You're Next!
World Champion: 2
International Champion: 1
TV Champion: 1
Tag Team Champion: 1
kakmic napisał(a):
Nie powiesz mi chyba że Twoim kosztem jeden z trzech mid-carderów, którzy mają więcej RP od Ciebie nie załapałby się do meczu MITB tylko dlatego że tydzień temu udało Ci się otrzymać status Main Eventer? [...] Z 10 gal zaledwie 3 razy byłeś w górnej połówce tabelki a zwróć uwagę na to jak często jesteś pod koniec stawki panie Main Eventerze...

W takim razie po co nam w tej chwili odseparowany ME? Teraz wychodzi na to, że jest to jedynie zabieg estetyczny, bo nic nie daje znajdującym się tam zawodnikom.

kakmic napisał(a):
Ranking mamy po to żeby dzięki niemu wyłaniać kolejnych pretendentów po tytuły i jak się niektórym wydaje NIE jest on w 100% sprawiedliwy i nie jest to pierwszy raz kiedy o tym wspominam

No ale przecież oczywiste to jest, że ranking nie jest w 100% sprawiedliwy. Jednak jest to system na którym opierało się to wszystko do tej pory i działało. Mało to razy przegrywało się mecze pomimo dobrych typów? Jakoś nikt nie domagał się rewolucji systemu i wszystko to prosperowało. A teraz, w tak kluczowym momencie, tydzień przed PPV zmieniasz całkowicie zasady bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji.

kakmic napisał(a):
W Royal Rumble braliśmy pod uwagę pkt na czysto za ostatnie 6 miesięcy - dlaczego wtedy nie protestowałeś i nie chciałeś brać pod uwagę rankingu?

Bo 6 miesięcy jest o wiele bardziej miarodajne niż ostatnie 10 gal.

PostNapisane: 8 czerwca 2015, o 02:14 
COO

Sherkan napisał(a):

Wodnik dobrze to ujął...

Wodnik napisał(a):
Może dlatego, że Mitb match nie jest tak prestiżowym pojedynkiem jak Royal Rumble? Porównywanie tych dwóch pojedynków jest dla mnie śmieszne. Wygraną w Mitb jest walizka, dzięki której możesz wygrać pas a za wygranie RR Matchu trafia się do Main Eventu największej gali w roku, WrestleManii.

Jeśli jednak odpowiedź Wodnika Ciebie nie zadowoliła, to dlatego policzyłem ostatnie 2 miesiące gry (10 gal) a nie 6 bo wygraną na Royal Rumble i występ o tytuł na Wrestlemanii uważam za dużo bardziej prestiżowe osiągnięcie niż wygranie walizki i zdobycie mistrzostwa na każdej innej gali.
Na title shota i zdobycie RWC można zapracować w ciągu... 10 gal (!!!) i dokładnie taki czas wziąłem pod uwagę przy wybraniu uczestników meczu.
Wiem, walizka to niemal gwarantowana wygrana i właśnie dlatego wolę żeby o przydziale miejsc decydowały punkty na czysto a nie ranking bo punkty na czysto są dużo bardziej sprawiedliwe a zarówno gracze singlowi jak i tag teamowi mają równe szanse.

Sherkan napisał(a):
czyli ktos kto przyfarcil na ostatnich 10galach ma walczyc o mitb od kogos kto spisywal sie dobrze przez pol roku czy nawet dluzej
jak dla mnie mozemy patrzec i na rok 2015, mozemy patrzec na ostatnie pol roku czy ostatnie 9 miesiecy, a mozemy i policzyc pkt na czysto od jednego mitb do obecnego, ale 10ost gal to smiech na sali
z czego oczywiscie wiadomo ze na RR walczyli wszyscy - ale neizmienia to faktu ze osoba z bonusowymi pkt wygrala i dzieki owym bonusowym pkt wygrala - dlaczego ktos kto przyfarcil na ostatnich 10galach ma zabierac miejsca tym ktorzy dobrze walczyli przez dluzszy okres czasu?

Dokładnie tak jak ktoś przyfarci 10 gal z RP, otrzyma title shota i wygra...
Jeszcze raz powtarzam: walizka MITB = prawie jak "zwykły" title shot, który można otrzymać po 10 galach.
Do wybrania uczestników meczu MITB chcesz liczyć pół roku albo dłużej? A czemu nie iść o krok dalej i nie liczyć WSZYSTKICH gal od początku istnienia Revo? Przecież ktoś kto jest tu długo i walczył dobrze zasługuje na bycie w takim meczu! Możemy dawać też extra punkty za ilość zdobytych tytułów bo przecież trzeba nagrodzić najlepszych graczy!

Sherkan napisał(a):
i tu jak spojrzymy diabel pogrzebany - kakbar mial dluga przerwe w tym roku i by nie awansowal do walki; a kakmic tez zanotowal wpadke i nietypowal raz i by nieawansowal do walki

Liczyłem 10 ostatnich gal bo także w przypadku rankingu RP liczymy 10 ostatnich gal. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?
To jest okres 2 miesięcy, więc jeśli ktoś zbierze wystarczającą liczbę RP żeby otrzymać title shota na RWC, uważam że to jest także wystarczający okres żeby gracz typujący równo przez 10 kolejnych gal znalazł się w meczu o walizkę dającą możliwość wygrania kontraktu na mecz o RWC.
Poza tym, teraz Michcio prowadzi fajną tabelkę więc dlatego będę jej używał częściej.
Nie chce mi się grzebać ale kiedyś o przydziale na RR i MITB decydowało KILKA ostatnich gal, MNIEJ niż 10 i nikt nie robił wokół tego cyrku!
Zawsze znajdzie sie ktoś kto zarzuci mi że robię coś dla własnej korzyści - przyzwyczaiłem się, nie robi to na mnie wrażenia:

kakmic był mistrzem RWC przez 2 miesiące = hegemonia i niemal bunt na stronie / Skipper trzymał pas przez 6 miesięcy = cisza / Sherkan nie broniący tytułu przez kilka miesięcy = cisza,
kakmic "wstawił" się do meczu o MITB w 2015 roku = przekręt / kakmic nie awansował nawet do meczu o FMCTS w roku 2014 = cisza,
kakmic redukuje przewagę jaką musi posiadać RWC do tego by bronić tytułu z 12 na 10 RP, korzysta na tym... Sherkan, który jest mistrzem i nie musi bronić pasa przez długi czas / pomyśleć tylko co by się działo gdybym ogłosił tą zmianę będąc RWC...

Sherkan napisał(a):
proba przepchania multikonta jakim jest kakbar to juz wogole zenada - on nie zasluguje by walczyc o walizke midowa a co juz mowic o glowna

Fajnie że to multikonto nawet nie mieszka w tym samym kraju co ja ale niech Ci będzie.
Kiedy Vercyn i Shoop oddawali takie same typy przez kilka miesięcy nikt, nic nie mówił. Oczywiście jeśli kakmic i kakbar będą oddawać takie same to mamy do czynienia z wałkiem, multikontem i żenadą.
Proszę o SOLIDNE uzasadnienie dlaczego kakbar nie zasługuje na występ w meczu nawet o kontrakt mid-cardowy? Nie zasługuje bo TY tak uważasz?
Gdybyśmy z kakbarem obaj grali kariery singlowe, prawdopodobnie mielibyśmy więcej RP niż mam teraz ja. Pamiętaj że skoro te typy dały jednemu graczowi w TT 46RP to te same typy "hamują" drugiego gracza w TT ale w singlu pchnęły by go wysoko w rankingu.

Sherkan napisał(a):
patrzac na pkt na czysto z roku 2015 to o walizke powinni walczyc bez kwal: ja skipper michcio i mianieq
zas walczyc o pozostale miejsca o walizke glowna to: ennio kamil wodnik i niestety kakmic
i przykladowo takie sklady wygladaja duzo sprawiedliwiej niz patrzenie na 10ostatnich farciarzy

No i wszystko jasne!
Cytuj:
patrzac na pkt na czysto z roku 2015 to o walizke powinni walczyc bez kwal: ja [...] i niestety kakmic

Wszystko co Sherkan to fajne i pachnie a wszystko co kakmic to brzydkie i śmierdzi.
Jak długo byłeś na szczycie? Zacząłeś pod koniec 2014 roku i kilka tygodni temu zapowiadałem Twój spadek formy. Uwież mi, widziałem sporo na Revo i w przypadku KAŻDEGO gracza przychodzi słabszy okres. To jest normalne i musisz nauczyć się z tym żyć. Po Week 22 masz 4-5 miejsce pod względem liczby RP i 7 pod względem pkt na czysto. Jeszcze jesteś mistrzem ale wygląda na to że na MITB możemy mieć Triple Threat Match a wtedy Twoje szanse na obronę spadają. Zacznij godzić się z tym że nie zawsze będziesz numerem jeden i że kiedyś taki kakmic może znów zacząć dobrze typować i zostać mistrzem po raz 8.
Wygląda na to że sprawiedliwość jest na Revo tylko wtedy kiedy jesteś mistrzem, jesteś pierwszy w rankingu RP i masz najwięcej pkt na czysto. W każdym innym przypadku jest to niesprawiedliwe i wtedy należy uwzględniać najdalszą przeszłość, oczywiście tylko do tego momentu w którym byłeś numerem jeden!

Blalight napisał(a):
Od ilu lat istnieje REVO? Ja jestem tutaj już. O boshe. Jestem tu strasznie długo. 3 lata najmniej. Nawet ponad 3 bo jeszcze na starej stronie byłem. I do tej pory to jest największy problem tutaj.

Chyba Ciebie tutaj nie było jak zmieniałem system przyznawania EXPów :)
Vercyn mało mnie nie wywiózł na taczce. A tymczasem sprawdza się? SPRAWDZA!!!

Blalight napisał(a):
Przy takich galach jak RR czy MiTB czy cokolwiek takiego, jak ktoś będzie miał pomysł niech wysyła do kakmica albo Michcia. Jak będzie lepszy od tego co oni planowali jestem przekonany wręcz, że ten pomysł zostanie użyty.

Widzisz Blalight, większość graczy na Revo jest jak większość "fanów" WWE - oni nie wiedzą co jest dla nich najlepsze i ktoś musi podejmować ważne decyzje za nich!
Każda zmiana, którą wprowadzam jest dokładnie przemyślana.
Jeśli mam z czymś wątpliwości - wstawiam ankietę.
Jeśli uważam że coś jest dobre - zmianę wprowadzę bez ankiety.
Sposób przydziału zawodników do meczów na MITB, który wybrałem jest DOBRY i SPRAWIEDLIWY!
Czasami warto zerknąć poza czubek własnego nosa i popatrzeć na pewne rzeczy z perspektywy innych graczy. Jak widać niektórzy tego nie potrafią.

MichcioPL napisał(a):
Wedlug mnie, to te pojedynki kwalifikacyjne są niepotrzebne

A zobacz. Co roku gracze narzekają że szansę o walizkę powinni mieć też "średniaki", którzy nie dają rady zbliżyć się w rankingu do title shota.
Zresztą, skoro Sherkan tak zareagował na to że musi występować w kwalifikacjach to wyobrażasz sobie co by się stało, gdybym go w tym meczu w ogóle nie uwzględnił?
Gracz z 7-mym wynikiem pkt na czysto nie załapałby się do meczu...

kamil001 napisał(a):
W takim razie po co nam w tej chwili odseparowany ME? Teraz wychodzi na to, że jest to jedynie zabieg estetyczny, bo nic nie daje znajdującym się tam zawodnikom

Kamilu, nawet w poprzednich MITB nie brało się pod uwagę statusów graczy tylko RPy więc Twoje tłumaczenie o byciu Main Eventerem i nie zakwalifikowaniu się do meczu o walizkę jest śmieszne.
Zakładając że nie wyskoczyła gala Elimination Chamber, mógłbym być w Main Evencie po Payback z najmniejszą liczbą RP w dywizji. Do MITB pozostałoby 4 tygodnie, w których bym nie typował i straciłbym 24 RP mając na koncie np. 16RP. Czy to oznacza że miałbym awansować do meczu MITB tylko z racji tego że jest Main Eventerem mimo że po "złączeniu" rankingu zajmowałbym ostatnie miejsce? Już to widzę gdybym to ogłosił.
Dywizje mamy po to żeby "odizolować" kilku najlepszych graczy, żeby Ci nie zabierali miejsca mid-cardowcom w walce o tytuły mid-cardowe.
Skoro uważasz że bycie Main Eventerem nic nie daje to powiedz mi jak otrzymasz title shota na RWC?
Owszem, będąc w mid-cardzie możesz zagrać Championship Challenge ale bycie Main Eventerem to jedyna (poza trzema wyjątkami) droga do otrzymania title shota na RWC (pozostałymi są MITB, RR i wspomniany Championship Challenge).

kamil001 napisał(a):
No ale przecież oczywiste to jest, że ranking nie jest w 100% sprawiedliwy. Jednak jest to system na którym opierało się to wszystko do tej pory i działało. Mało to razy przegrywało się mecze pomimo dobrych typów? Jakoś nikt nie domagał się rewolucji systemu i wszystko to prosperowało. A teraz, w tak kluczowym momencie, tydzień przed PPV zmieniasz całkowicie zasady bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji.

Ranking jest dobry i nic się w nim nie zmieni. Przydział i Match Bonusy w meczach RR i MITB wymagają jednak wykorzystania innego systemu. Tłumaczyłem już kilka razy - pkt na czysto są bardziej sprawiedliwe niż ranking z uwagi na graczy tag teamowych.
Jeśli mnie pamięć nie myli to Match Bonusy w meczu MITB zawsze braliśmy z dodatkowej tabelki pkt na czysto za kilka ostatnich gal.
Przydział wyglądał inaczej bo mieliśmy mecze kwalifikacyjne ale w tym roku z racji tego że na gali MITB będzie można wystąpić w dwóch meczach (jeden z karty i jeden MITB) postanowiłem do wybrania graczy wykorzystać klasyfikację pkt na czysto.
Nie ogłosiłem w jaki sposób będzie wyglądał przydział graczy do meczów MITB tak jak od dłuższego czasu nie ogłaszam z wyprzedzeniem wielu rzeczy.
Gale PPV wstawiam w nocy o 4 nad ranem mimo że na drugi dzień zaczynam pracę o 10. Staram się jak mogę, niestety nie na wszystko starcza czasu.
Prace w panelu stoją i nie wiem kiedy uda mi się dodać jakąkolwiek aktualizację.
Gdyby nie Michcio (a wcześniej Vercyn) to Revo miałoby przerwę do odwołania.
Nie myślę o Revo 24h na dobę i często zadażało mi się nawet zapomnieć oddać typy.
Niektórzy traktują tą zabawę zbyt poważnie i wszędzie doszukują się teorii spiskowych. Jeśli ktoś uważa że potrafi to poprowadzić lepiej to niech przedstawi swoją wizję. Niech zapowie wszystkie przydziały i match bonusy do meczów RR, MITB, Elimination Chamber z rocznym wyprzedzeniem, oczywiście uwzględniając wszystkie zmiany zasad, które mogą zajść w tym czasie.
Niech zmienia zasady nie tylko z myślą o tym jak będą wyglądać na forum ale też jak będzie wyglądało ich wprowadzenie w panelu.
Jeśli znajdzie się odważny to ja bardzo chętnie przekaże stronę w dobre ręce. Nie będę później musiał czytać płaczu pokrzywdzonych i sam będę tym, który będzie płakał i się uskarżał nad niesprawiedliwością.
Powiedz mi jeszcze Kamilu co by zmieniło ogłoszenie tego wcześniej? Zacząłbyś typować lepiej żeby się załapać???
Ja Ci powiem Ci co by zmieniło. Nic. Bez względu na to kiedy bym to ogłosił Ty i Sherkan płakalibyście że ten system jest zły i trzeba było wybrać ten z zeszłego roku albo jeszcze lepiej liczyć 100 ostatnich gal (czy w ilu tam Sherkan typował dobrze).
Oczywiście system okazałby się zły nie w momencie kiedy bym go ogłosił (np. Week 19, bo na daną chwilę łapalibyście się do meczu) ale w momencie kiedy okazałoby się że przedostatnia tygodniówka przed PPV tyle zmieniła.

Wasze argumenty o tym że system jest zły są takie:
kamil001 - bo jestem Main Eventerem a mnie tam nie ma.
Sherkan - bo jestem Sherkan, byłem zaje**sty przez ostatnie pół roku, teraz typuję trochę gorzej ale dalej jestem zaje**sty i muszę walczyć w kwalifikacjach a powinienem być rozstawiony z numerem jeden i mieć największy Match Bonus bo mi się należy.
Jakby nie patrzeć nie chodzi wam o to że system, który wybrałem jest zły - chodzi o to że system jest zły bo nie daje Wam automatycznej kwalifikacji.
Rozumiem walczyć o coś bezinteresownie ale w waszym przypadku chodzi tylko i wyłącznie o chęć odniesienia własnej korzyści.

Cała ta sytuacja przypomina mi zmianę systemu EXPów. Wtedy też krzywdziłem i okradałem najlepszych graczy a jak się okazało nowy system działa wyśmienicie i o starym większość z graczy przypomniała sobie pewnie dopiero teraz.
Podobnie będzie z klasyfikacją pkt na czysto. Będą one wykorzystywane do RR (20/30 gal?) i MITB (10 gal). Skoro owa klasyfikacja jest "częscią" rankingu (dzięki niej wybieramy Wrestlera Miesiąca i pretendentów do TV title) będzie ją łątwiej wykorzystać w panelu.

Dlaczego zdecydowałem się na wybór pkt za ostatnie 10 gal a nie rankingu:
a) wybór rankingu byłby niesprawiedliwy dla graczy drużynowych,
b) pkt na czysto są odzwierciedleniem prawdziwej formy gracza,
c) zdecydowałem o uwzględnieniu 10 ostatnich gal bo mecz odbywa się o kontrakt na pas RWC (prawie pewne mistrzostwo) i 10 ostatnich gal potrzeba do otrzymania takiego title shota "z rankingu".

Jeśli ktoś w dalszym ciągu uważa że system, który wykorzystałęm jest zły to niech skontruje moje uzasadnienie a jeśli nie potrafi to temat uważam za zakończony.

PostNapisane: 8 czerwca 2015, o 03:38 
REVO User

Catchphrase: Pain is coming
Akcje Extra: Special Guest Referee
kakmic napisał(a):
Jeśli jednak odpowiedź Wodnika Ciebie nie zadowoliła, to dlatego policzyłem ostatnie 2 miesiące gry (10 gal) a nie 6 bo wygraną na Royal Rumble i występ o tytuł na Wrestlemanii uważam za dużo bardziej prestiżowe osiągnięcie niż wygranie walizki i zdobycie mistrzostwa na każdej innej gali.

Zdobycie walizki daje ten prestiż, że mogę użyć jej w każdym momencie, na każdym weeku, na każdym ppv, na Wrestlemanii też. Co rujnuje od razu twój pogląd, bo walizka daje więcej niż zwycięstwo RR - swobodę i niemal PEWNY tytuł. Występ na WM - zapytaj Romka lub Ennio.

Co do prestiżu Wrestlemania, a MiTB - cóż w świecie wrestlingu tak Wrestlemania jest bardziej prestiżowa; w świecie Revo wrestlemania jest niczym niewyróżniającym się PPV.

Walizka to nie to samo co dostanie Title Shota po dobrych wynikach 10 ostatnich gal - podkreślam: WALIZKA MiTB TO NIEMAL PEWNY PAS. I nie dasz tu argumentu, który stwierdzi, że niczym się on nieróżni. Gdy mówimy o zdobyciu walizki myślimy o momencie kiedy sobie dobierzemy moment jej użycia, teoretycznie moment kiedy chcemy MIEĆ pas. Title shot, cóż 50% szans. Czy 50% szans ma kosztować tyle samo co 90%?

PostNapisane: 8 czerwca 2015, o 05:04 
COO

Zacytuję sam siebie:
Cytuj:
wygraną na Royal Rumble i występ o tytuł na Wrestlemanii uważam za dużo bardziej prestiżowe osiągnięcie niż wygranie walizki i zdobycie mistrzostwa na każdej innej gali.

Sherkan napisał(a):
Zdobycie walizki daje ten prestiż, że mogę użyć jej w każdym momencie, na każdym weeku, na każdym ppv, na Wrestlemanii też. Co rujnuje od razu twój pogląd, bo walizka daje więcej niż zwycięstwo RR - swobodę i niemal PEWNY tytuł. Występ na WM - zapytaj Romka lub Ennio.

Przykro mi że zrujnuję Twój pogląd ale walizka wcale taka prestiżowa nie jest. Oczywiście że możesz jej użyć kiedy tylko zechcesz... ale zanim ją wykorzystasz warto mieć wystarczającą liczbę RPów bo po cash-inie byłemu mistrzowi może przysługiwać rematch a wtedy masz 50% na to że nie będziesz jedno bądź siedmio-dniowym mistrzem.
Zrób cash-ina na tygodniówce tuż przed PPV, ze środka mid-cardu, kiedy wyprzedza Ciebie w rankingu kilku graczy i na PPV masz obronę przeciwko całemu Main Eventowi - temu co według Kamila nic graczom nie daje.
To jest cały "prestiż" Twojej walizki. Widać że jesteś nastawiony wyłącznie na nabijanie cyferki obok statystyki World Champion.
W ciągu roku może odbyć się 12 meczów mistrzowskich, na 12 galach PPV. Do tego dochodzą Championship Challenge, wykorzystanie MITB... daje nam to sporą liczbę zmian tytułu mistrzowskiego - a to dokładnie to co oferuje walizka.
Royal Rumble jest raz w roku. Już samo to stawia zwycięstwo na tej gali wyżej od kolejnej cyferki przy liczbie tytułów.
Od początku istnienia Revo mieliśmy 4 gale Royal Rumble i 4 zwycięzców. Ilu mieliśmy mistrzów? 10, 20? Kto pamięta ich wszystkich i to ile posiadają tytułów? Żeby upewnić się czy dany gracz poisadał tytuł trzeba zerkać do historii a zwycięzców RR pamięta chyba każdy kto występował w danym RR. O czymś to świadczy.
Sherkan napisał(a):
Co do prestiżu Wrestlemania, a MiTB - cóż w świecie wrestlingu tak Wrestlemania jest bardziej prestiżowa; w świecie Revo wrestlemania jest niczym niewyróżniającym się PPV.

Cóż, tutaj mogę się z Tobą po części zgodzić. Gala PPV jak każda inna z tą regułą że właśnie zwycięzca RR wystąpi na niej w meczu mistrzowskim i trochę to miesza cały system gry, niemniej uważam że nastrój prawdziwej Wrestlemanii udziela się też w grze i na swój sposób jest to gala specjalna.
Być może w przyszłym roku na WM postaram się o jakiś dodatek, który uczyni tą galę wyjątkową dla gry.
Zawsze można dodać jakiś motyw ze "streakiem"...
Sherkan napisał(a):
Walizka to nie to samo co dostanie Title Shota po dobrych wynikach 10 ostatnich gal - podkreślam: WALIZKA MiTB TO NIEMAL PEWNY PAS.

I ja także podkreślam że owszem, możesz sobie dopisać cyferkę do statystyki World Champion... a później masz 50% szans że tym mistrzem zostaniesz.
Sherkan napisał(a):
I nie dasz tu argumentu, który stwierdzi, że niczym się on nieróżni.

Pisałem że walizka to "prawie" jak title shot - dopisujesz sobie +1 do statystyki i masz title shot z obroną, chyba że wyprzedzisz mistrza w rankingu RP no ale wtedy to każdy może tego dokonać bez wykorzystania walizki...
Sherkan napisał(a):
Gdy mówimy o zdobyciu walizki myślimy o momencie kiedy sobie dobierzemy moment jej użycia, teoretycznie moment kiedy chcemy MIEĆ pas.

Owszem. Wybierasz moment kiedy chcesz MIEĆ pas... a później masz rematch. Im bliżej PPV i im niżej w rankingu jesteś tym Twoje szanse na zachowanie tego pasa maleją.
Później w statystykach mamy:
Sherkan - 19.07.2015 - 20.07.2015 - 1 dzień
Prestiż jak cholera...

Tak więc samo posiadanie walizki wcale nie daje Ci takiej swobody (za dużo telewizji oglądasz). Chcąc wykorzystać walizkę i obronić tytuł trzeba trochę pokombinować i co najważniejsze - dobrze typować, żeby nie spaść za nisko w rankingu.

PostNapisane: 8 czerwca 2015, o 13:58 
REVO User

Catchphrase: Pain is coming
Akcje Extra: Special Guest Referee
zakładamy, że mamy mniej RP od obecnego mistrza:
1) walizka 90% szans na wygraną, w rewanżu mamy 50% (z czego używając walizki, możemy nastawić się na rewanż, czyli ustalić sobie korzystniejsze akcje do użycia w rewanżu co zwiększa szansę, bo teoretycznie decydujemy nie tylko kiedy 'zdobywamy pas' ale i też kiedy będzie rewanż.

2) zwykły title shot na ppv mamy 50% szans i na tych 50% może się już skończyć nasza motywacja do zdobycia pasa, a jeśli wygramy, tak 50% szans na obronę, z czego w tym wypadku trudno nastawiać się na teoretyczną obronę skoro nie wiemy czy będziemy mieli pas.

Jeśli zaś ślepo patrzymy to rzeczywiście jedna obrona drugiej równa.

PostNapisane: 8 czerwca 2015, o 16:18 
COO

Zakładamy że mamy title shota z rankingu:
Mamy 50% szans na zdobycie pasa. Jeśli już otrzymaliśmy tego title shota to najprawdopodobniej po wygranym meczu poprzedniemu mistrzowi nie będzie przysługiwał rematch. Między innymi temu miało służyć zmniejszenie różnicy RP między mistrzem a pretendentem żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo rematchu.
Powtarzałem nieraz - nie podoba mi się reguła rematchu o mistrzostwo na Revo.
W rzeczywistości rematch (w 99% przypadków) jest tylko formalnością. Jest niemal oczywiste że nowy mistrz obroni tytuł. W grze mamy wyrównane szanse i tytuł może się zmieniać co chwile. Nie o to chodzi.
Twoja strategia z planowaniem akcji sprawdza się tylko wtedy kiedy na gali, na której ktoś wykorzystuje walizkę, obecny mistrz zagrywa Fair Play. W przeciwnym razie akcję tą zagra w rematchu a Twoje planowanie akcji wiesz jak się kończy.
Chwilka... Przecież w swoim ostatnim poście napisałeś że walizka ma ten prestiż że możesz ją zagrać kiedy chcesz i WYBIERASZ sobie galę, na której chcesz MIEĆ pas?
Teraz twierdzisz jednak że chcesz coś planować?
Wygląda na to że sam się gubisz w swoich wypowiedziach. Skoro jednak chcesz planować zagranie akcji, to jednak walizka nie daje Ci tej pewności że możesz sobie ją wykorzystać na DOWOLNEJ gali!
Zbyt dużo czynników ma na to wpływ.

Nie porównujmy gry do rzeczywistości.
Championship Rematch w rzeczywistości jest formalnością podczas gdy w grze daje takie same szanse mistrzowi jak i pretendentowi.
Walizka w rzeczywistości owszem, daje Ci przewagę. W grze - not so much.
Podkreślam jeszcze raz - walizka to nic innego jak dopisanie +1 do statystyki wygranych tytułów i 50% szans w rematchu, no chyba że przegonisz mistrza w rankingu ale wtedy jaki jest sens jej wykorzystania?

Podsumowując. Walizka, owszem, pozwala na zostanie mistrzem w dowolnej chwili przynajmniej na jedną galę. Powinien o nią walczyć zatem ktoś kto typuje RÓWNO przez 10 kolejnych gal a nie ktoś kto przyfarcił kilka razy i zamiast 2RP otrzymał 6 do rankingu. 10 kolejnych gal bierzemy pod uwagę podczas przyznawania title shota na RWC i 10 kolejnych gal - nie więcej - bierzemy pod uwagę do wyłonienia kandydatów do meczu MITB. Jeśli ktoś typował dobrze 10 kolejnych gal, nie ważne czy występuje singlowo czy w drużynie, to powinien otrzymać szansę występu o mistrzostwo.
Nawet typując dobrze można być nisko w rankingu, więc ta jedyna gala w roku powinna dawać takim graczom szansę, bo Ci co farcą w rankingu RP swoją szansę na title-shota mogą otrzymać za RPy.
Dlaczego mecze mistrzowskie wybieramy po wynikach za ostatnie 10 gal? Bo jest to okres, który pozwala na pewną przypadkowość i tasowanie się graczy w rankingu.
Gra ma być przystępna dla nowych graczy a nie faworyzować tych, którzy są tu długo (wyjątek RR i występ w main event na WM gdzie zwyczajnie powinien trafić gracz "za zasługi). Ktoś kto zaczyna swoją przygodę na Revo po 10 kolejnych galach może zostać mistrzem. Czy to też uważasz za niesprawiedliwe? Jak to możlwie że ktoś kto nie gra tu dłużej od Ciebie może zostać mistrzem!!!???

Jeszcze na zakończenie porównanie WWE i Revo. Sprawdź sobie zwycięzców RR i MITB w WWE. Zobaczysz pewną regułę - RR wygrywa zasłużona gwiazda, main eventer, bądź zawodnik, w którym WWE widzi przyszłość (Del Rio, Reigns). MITB potrafią wygrać zawodnicy z mid-cardu (Ziggler, Sandow).
Zachowajmy podobną regułę na Revo. Walizkę niech sobie wygra ktoś kto akurat typował dobrze przez 10 kolejnych gal i będzie mistrzem 1 galę, a RR i występ na WM niech będzie dla tych zasłużonych graczy, którzy długi okres przed RR typowali najlepiej.
Teraz jeszcze zacznij się kłócić że MITB możesz wykorzystać na WM i że to co napisałem rujnuje mój pogląd. Owszem możesz wykorzystać. Kto jednak będzie czekał tyle czasu i liczył na to że akurat po WM będzie tak wysoko w rankingu żeby nie musiał na kolejnej tygodniówce bronić zdobytego tytułu?

Znów się rozpisałem a mogłem napisać tylko dwa słowa:
CHAMPION PROTECTION
...i tym obaliłem całą Twoją teorię prestiżu walizki...

Odpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]